KOWALSKI Tomasz

[ Powrót do listy ]
     Na Dniach Lajtowych: 2011
Tomasz Kowalski- w lipcu i sierpniu tego roku podjął się próby zdobycia pięciu szczytów Śnieżnej Pantery w ciągu jednego sezonu. Chciał tym samym pobić rekord ustanowiony przez Denisa Urubko i Siergieja Molotova w 1999 roku. Po 28 dniach zdobył 4 szczyty i niestety projekt musiał zakończyć. Tomek opowie o wietrznym wejściu na Pik Lenina, Śniegu po pas na Piku Korżeniewskiej, walce o życie na Piku Komunizma i psychicznym wykończeniu w samotnym wejściu na Chan Tengri. Pik Pobiedy poczeka do następnego roku.
Jego największa pasja to podróże i góry. Odwiedził już  6 kontynentów  i wszedł na 6 z 9 szczytów Korony Ziemi, której zdobycie jest jego dziecięcym marzeniem. Mieszkał kilka miesięcy w Genui, Manchesterze, Nowym Yorku, Brisbane i  kanadyjskim Squamish pracując w różnych, czasem dziwnych sytuacjach.

Podziel się    
Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Tak naprawdę, klubowicze czekają na festiwal cały rok. Jest to jedna z niewielu okazji, aby spotkaæ siê w tak dużym gronie i podsumować dokonania Klubu z całego sezonu. Naturalnie magnesem są też nasi wspaniali goście, których w tym roku również nie zabraknie. »
Projekt i wykonanie: HotelPRO © Wszelkie prawa zastrzeżone Polski Klub Alpejski 2012