PROGRAM

XXI Dni Lajtowych

Czwartek 11.11.2021 r.

Dolina Lejowa

9.00-15.00 Dawid Goły  - Na ratunek, warsztaty z ratownictwa (obowiązują zapisy).

 

Sala z Niedźwiedziem, schronisko Głodówka

17.00-17.30 Jarosław Botor – Eiger

17.30-18.00 Antoni Warszawik – Chachani i nie tylko

18.00-18.50 Monika Szławieniec - Alpejskie przygody

19.00-19.50 Jarosław Zdanowicz  - „Zdobycie Annapurny” – film

 

Piątek, 12.11.2021 r.

Sala kominkowa, schronisko Głodówka

 

9.00 - 10.30 Jarosław BotorWarsztaty z medycyny górskiej; aklimatyzacja i choroby wysokogórskie (obowiązują zapisy).

12:00-18.00 Tomasz NodzyńskiWarsztaty z lawinoznawstwa cz. I (obowiązują zapisy)

 

Sala z Niedźwiedziem, schronisko Głodówka

18.00-18.50 Andrzej Marcisz – WKT, czyli Wielka Korona Tatr

19.00-19.50 Bogusław Magrel – Oko w oko z Everestem

20:00- 21:00 Waldemar Kowalewski – Dhaulagiri, czyli do 4 x sztuka

21.30 Ognisko integracyjne na Głodówce (prowiant własny), na gitarze zagra Tomasz Gajda oraz Denis Urubko

 

Sobota 13.11.2021 r.

8.00 Poranna zaprawa biegowa pod kierownictwem Moniki Szławieniec (zbiórka na Głodówce przy wejściu głównym)

8.00-9.00 Poranny rozruch z kijkami do Nordic Walking - ćwiczenia wzmacniające, energetyczne gry i zabawy z kijkami na dobrą sobotę-prowadzą instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

*nagroda - niespodzianka dla uczestnika, który pierwszy zamelduje się na rozruchu! (zbiórka na Głodówce przy wejściu głównym)

8:00 Wspólne wyjście na Giewont z Denisem Urubko (zbiórka na Głodówce przy wejściu głównym)

 

Sala z niedźwiedziem, schronisko Głodówka

15:20- 16:05 Kamil Gabarski – Dzieci Haiti

16:10 - 16:55 Monika Witkowska- Kierunek Antarktyda, Mount Vinson

17.00-17.55 Denis Urubko – Od Uszby po G2, oraz prezentacja książki "Bez strategii przetrwania" 

18.00-18.55 Adam Bielecki – Nowe drogi i nowe przygody w Andach Peruwiańskich

19.00-20.30 42 lata na ściankach, ścianach i turniczkach – benefis Andrzeja Marcisza

20.45 Wręczenie nagrody Primus Inter Pares 2021

 

21.15 Koncert grupy Jeszcze 8 godzin

 

Niedziela 14.11.2021 r.

8.00-9.00

Pobudka marszowa-marsz Nordic Walking na dystansie 5 km-prowadzą instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

*nagroda - niespodzianka za najpiękniejszą technikę Nordic Walking!

Sala kominkowa, schronisko Głodówka

9.00 - 10.30 "Transport rannego", zajęcia z ratownictwa z Denisem Urubko (obowiązują zapisy)

9:00-14.00 Tomasz NodzyńskiWarsztaty z lawinoznawstwa cz. II (obowiązują zapisy)

8:00 Atak szczytowy na Morskie Oko, a może i wyżej. 😊 (zbiórka na Głodówce przy wejściu głównym)

 

 

 

 IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

  • Wystawa malarstwa Zofii Bolechowskiej 

  • Wystawa fotografii Denisa Urubko

  • Kiermasz książki górskiej

Uwaga: Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu.