JAGODA PODKOWSKA

[ Powrót do listy ]
     Na Dniach Lajtowych:
Jagoda Podkowska - dietetyk sportowy i zawodniczka Brazylijskiego Jiu-Jitsu. Opracowuje programy żywienia i suplementacji dla najwybitniejszych polskich sportowców różnych dyscyplin. Opiekuję się kadrą narodową Polskich Sztangistek. Mistrzyni Polski oraz zwyciężczyni Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w 2012 roku. Wspinała się w Tatrach, Austrii i Hiszpanii. Uczestniczka wyprawy Balkan Winter Expedition 2014, gdzie w ciągu dwóch tygodni zdobyła 6 najwyższych szczytów Półwyspu Bałkańskiego. W tym roku weszła również na Kazbek i Elbrus. Przygotowuje się do wyprawy Panamerican Quest w lutym 2015, a w sierpniu planuje zdobyć Pik Lenina.
 
O czym będzie mówić na Dniach Lajtowych?
 
Odżywianie jest paliwem dla naszego organizmu. Na wysokości przekraczającej 4000 m n.p.m. nasz organizm potrzebuje dużo więcej paliwa, jego jakość również ma znaczenie a apetyt wraz z wysokością maleje. Jak sobie z tym radzić? 
Poruszony zostanie temat utraty beztłuszczowej masy ciała w trakcie wypraw wysokogórskich oraz tego jak je minimalizować poprzez odżywianie i suplementację. Wiele badań wskazuje jasno na to, że głównym problemem wpływającym na spadek kondycji fizycznej oraz psychicznej w wysokich górach są niedobory żywieniowe wynikające ze zmniejszenia ilości przyjmowanych kalorii. Przedstawione zostaną badania, mówiące o zmianach w składzie ciała zachodzących w organizmie oraz o tym czy warto stosować suplementację i jaką.
Podziel się    
Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Tak naprawdę, klubowicze czekają na festiwal cały rok. Jest to jedna z niewielu okazji, aby spotkaæ siê w tak dużym gronie i podsumować dokonania Klubu z całego sezonu. Naturalnie magnesem są też nasi wspaniali goście, których w tym roku również nie zabraknie. »
Projekt i wykonanie: HotelPRO © Wszelkie prawa zastrzeżone Polski Klub Alpejski 2012