Gilberto Merlante

[ Powrót do listy ]
     Na Dniach Lajtowych: 2014
W sobotę 15 XI 2014 roku, podczas XV Karkonoskich Dni Lajtowych, Zarząd Polskiego Klubu Alpejskiego wręczył tytuł Honorowego Członka naszego stowarzyszenia Gilbertowi Merlante. Gilberto to nasz wieloletni przyjaciel, doskonały instruktor wspinaczki w lodzie, na co dzień pracujący w Muzeum Alpinizmu w Turynie, z którym również współpracujemy. 
Pisze o sobie tak: "Od roku 2000 jestem pracownikiem Museo Nazionale della Montagna w Turynie i szefem CISDAE (Italian Centre Studio Documentation Mountaineering Extraeuropee), czyli Archiwum Górskiego we Włoszech. W sposób ciągły biorę udział w przygotowaniu wystaw Museo Nazionale della Montagna. Od roku 1996 jestem instruktorem wspinania Federal Sport Climbing Italy oraz od roku 2000 instruktorem wspinaczki lodowej w szkole Gervasutti w Turynie. Od roku 2013 jestem członkiem Rady Naukowej Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi. Rozpocząłem wspinanie w wieku szesnastu lat w Piemoncie i rejonie Mont Blanc, wejścia na filar Freney oraz "Beyond Good and Evil " na Pellerins. Mając 20 lat zacząłem specjalizować się we wspinaniu na lodospadach, pokonując jedne z najtrudniejszych dróg w Alpach.Dokonałem wielu przejść w różnych górach świata min. w Yosemite, czy w marokańskiej Taghiji". 
Podziel się    
Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Tak naprawdę, klubowicze czekają na festiwal cały rok. Jest to jedna z niewielu okazji, aby spotkaæ siê w tak dużym gronie i podsumować dokonania Klubu z całego sezonu. Naturalnie magnesem są też nasi wspaniali goście, których w tym roku również nie zabraknie. »
Projekt i wykonanie: HotelPRO © Wszelkie prawa zastrzeżone Polski Klub Alpejski 2012