Gilberto Merlante

[ Powrót do listy ]
W sobotę 15 XI 2014 podczas XV Karkonoskich Dni Lajtowych Zarząd Polskiego Klubu Alpejskiego wręczył tytuł Honorowego Członka naszego stowarzyszenia Gilbertowi Merlante. Gilberto to nasz wieloletni przyjaciel, doskonały instruktor wspinaczki w lodzie, na co dzień pracujący w Muzeum Alpinizmu w Turynie, z którym również współpracujemy. 
 
Od roku 2000 jestem pracownikiem Museo Nazionale della Montagna w Turynie i szefem CISDAE (Italian Centre Studio Documentation Mountaineering Extraeuropee), czyli Archiwum Górskiego we Włoszech. W sposób ciągły biorę udział w przygotowaniu wystaw Museo Nazionale della Montagna.
Od roku 1996 jestem instruktorem wspinania Federal Sport Climbing Italy oraz od roku 2000 instruktorem wspinaczki lodowej w szkole Gervasutti w Turynie.
Od roku 2013 jestem członkiem Rady Naukowej Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi.
Rozpocząłem wspinanie w wieku 16stu lat w Piemoncie i rejonie Mont Blanc, wejścia na filar Freney oraz "Beyond Good and Evil " na Pellerins. 
Mając 20 lat zacząłem specjalizować się we wspinaniu na lodospadach, pokonując jedne z najtrudniejszych dróg w Alpach.
Dokonałem wielu przejść w rejonach: 
Yosemite w tym El Capitan
Marocco, w tym Taghia
Hindukusz Afgański
Podziel się    
Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Tak naprawdę, klubowicze czekają na festiwal cały rok. Jest to jedna z niewielu okazji, aby spotkaæ siê w tak dużym gronie i podsumować dokonania Klubu z całego sezonu. Naturalnie magnesem są też nasi wspaniali goście, których w tym roku również nie zabraknie. »
Projekt i wykonanie: HotelPRO © Wszelkie prawa zastrzeżone Polski Klub Alpejski 2012