Rok 2013

[ Powrót do listy ]
     Na Dniach Lajtowych: 2013, 2014, 2015, 2016

Po raz pierwszy w historii festiwalu nadaliśmy nagrodę Primus Inter Pares 2013 za szczególne wysokogórskie osiągnięcia, którą z rąk Panów Wojewody Dolnośląskiego Marka Aleksandra Skorupy oraz Burmistrza Karpacza Ryszarda Rzepczyńskiego odebrał nasz wieloletni przyjaciel Denis Urubko.

Drugim laureatem nagrody został Krzysztof Wielicki, który otrzymał nagrodę w 2014 roku, podczas XV-tej edycji festiwalu.  

W 2015 roku nagrody Primus Inter Pares powędrowały w ręce dwóch wspaniałych osobowości: pierwszą był Oscar Cadiach y Puig, wybitny hiszpański himalaista, a drugą był nestor polskiego taternictwa, alpinizmu, pionier wypraw w góry wysokie, Ryszard Szafirski

Podczas XVII-tej edycji festiwalu nagrodą Primus Inter Pares został uhonorowany Peter Habeler, pierwszy zdobywca Mount Everestu bez wsparcia tlenowego. 

Podziel się    
Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Tak naprawdę, klubowicze czekają na festiwal cały rok. Jest to jedna z niewielu okazji, aby spotkaæ siê w tak dużym gronie i podsumować dokonania Klubu z całego sezonu. Naturalnie magnesem są też nasi wspaniali goście, których w tym roku również nie zabraknie. »
Projekt i wykonanie: HotelPRO © Wszelkie prawa zastrzeżone Polski Klub Alpejski 2012