AGNIESZKA KORPAL

[ Powrót do listy ]
     Na Dniach Lajtowych: 2013

Od zawsze pociągały ją sporty wytrzymałościowe. W młodości trenowała triathlon, ale z czasem zaczęły ją pociągać szerokie opony rowerów MTB.  Przejechała setki kilometrów polskich lasów i górskich ścieżek. Od 6 lat startuje w rajdach przygodowych,  ściga się z najlepszymi.  W roku 2011 zajęła III miejsce na trasie mistrzostw polski w biegu na orientację na dystansie 100 km. Jej drugą miłością są górskie ultramaratony. W 2012 roku wygrała 78 km Bieg Rzeźnika w kategorii drużyn kobiecych, wyprzedzając przy tym ponad 180 męskich zespołów. Kilka miesięcy później po ponad 74 godzinnym ściganiu na rajdzie w Turcji wywalczyła z zespołem 2 miejsce. Górskie powietrze dodaje jej sił. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko bardzo chcieć i ciężko pracować. Wyzwania ją motywują. Zdobyła Rowerową Koronę Gór Polski przejeżdżając samotnie 1750 km, w 15 dni i 15 godzin jako pierwsza osoba w Polsce. W tym roku pobiła biegowy rekord Korony Gór Polski dla Tomka. Potrzebowała 89h 30min żeby wbiec na 28 szczytów. Dwa tygodnie później pobiegła w 70 km Biegu Granią Tatr, w którym mieli wystartować razem.
Ma 26  lat, mieszka w Poznaniu. Skończyła fizjoterapię na poznańskim AWF. Jest nauczycielką i autorką tekstów dotyczących fizjoterapii  w sporcie.
Na co dzień prowadzi hostel Poco Loco w Poznaniu.

Podziel się
Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Tak naprawdę, klubowicze czekają na festiwal cały rok. Jest to jedna z niewielu okazji, aby spotkaæ siê w tak dużym gronie i podsumować dokonania Klubu z całego sezonu. Naturalnie magnesem są też nasi wspaniali goście, których w tym roku również nie zabraknie. »