ALEKSANDER ZAKOŁODNY

[ Powrót do listy ]
     Na Dniach Lajtowych: 2013

To ukraiński wspinacz młodego pokolenia urodzony  w 1987 roku. Ukończył Państwową Akademię Wychowania Fizycznego w Charkowie ; przewodnik górski,  instruktor alpinizmu w Charkowskim Klubie Alpinistycznym; członek narodowej kadry alpinistów Ukrainy.

Zainteresowania: turystyka rowerowa ( mistrz Ukrainy, 2008 r.)

Alpinizmem zajmuje się od 9 lat. W tym czasie wziął udział w około dwustu wyprawach górskich, z czego  około czterdzieści to przejścia wycenione  na 5B i 6A (w rosyjskiej skali  trudności), zaś  9 – wytyczenie nowych dróg ( m.in. w górach Kaukazu).

Zakołodny to wielokrotny zwycięzca i medalista mistrzostw Ukrainy w alpinizmie. Sukcesem zakończył  też udział w międzynarodowych mistrzostwach:

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Wspólnoty Niepodległych Państw  

(  Tadżykistan, 2011 r., wspinanie techniczne)

  • 1 miejsce w Mistrzostwa Świata we wspinaniu( Krym, 2012 r., wspinaczka skalna)

Już w 2010 roku zdobył tytuł  Mistrza Sportu w Alpinizmie. Jest też kandydatem na mistrza sportu we wspinaniu i w turystyce górskiej .

Uczestnik wypraw na ośmiotysięczniki:

  • 2010 r. – Makalu
  • 2010 r. – Cho Oyu
  • 2013 r. – Nanga Parbat
Podziel się    
Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Tak naprawdę, klubowicze czekają na festiwal cały rok. Jest to jedna z niewielu okazji, aby spotkaæ siê w tak dużym gronie i podsumować dokonania Klubu z całego sezonu. Naturalnie magnesem są też nasi wspaniali goście, których w tym roku również nie zabraknie. »
Projekt i wykonanie: HotelPRO © Wszelkie prawa zastrzeżone Polski Klub Alpejski 2012